piaskownica na balkonie
Dla dziecka

Piaskownica na balkonie

Piaskownica na balkonie to gwarancja świetnej zabawy dla dzieci – chodzenie na boso, zabawy z wodą, sypanie piasku i babki tworzone z pomocą różnych foremek to tylko niektóre z możliwych aktywności. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak sprawić dzieciom mnóstwo radości!

Dlaczego warto postawić piaskownicę na balkonie?

Dzieci uwielbiają bawić się w piachu. Jest to doskonała okazja do budowania różnych konstrukcji, a także ćwiczenia zręczności i zabawy z innymi dziećmi. Jednak mamy często boją się tego, co dzieje się później – brudne ubrania i piach we wszystkich możliwych miejscach w domu.

Aby temu zapobiec, można przygotować miejsce do zabawy w piachu na balkonie lub tarasie. Ważne jest, aby je umieścić w bezpiecznym miejscu i upewnić się, że dziecko ma dostateczną ochronę przed słońcem – parasol lub inne zadaszenie. Można rozważyć np. zakup pergoli lamelowej, o której więcej dowiesz się ze strony https://tarasola.pl/blog/pergola-lamelowa-czy-pergola-tkaninowa-jaka-wybrac/. Warto również pamiętać o stosowaniu kremów przeciwsłonecznych, aby uniknąć oparzeń skóry.

Codziennym obowiązkiem, mimo posiadania miejsca do zabawy na balkonie, powinno być również wyprowadzanie maluchów na plac zabaw, gdzie będą mieli okazję do poznawania nowych znajomych oraz poznawania nowych umiejętności społecznych.

Skąd piaskownica na balkon?

Piaskownice w postaci lekkich konstrukcji drewnianych lub z tworzywa sztucznego można kupić w wielu miejscach. Mogą to być duże sklepy z zabawkami, ale też czasem pojawiają się w sieciach dyskontowych. Plastikowe piaskownice, np. w kształcie muszli, latem można wykorzystać także w inny sposób  – jako balkonowy basenik.

Piach do piaskownicy również można kupić w wielu sklepach.

Czy dziecko powinno bawić się w piaskownicy?

Zabawy w piachu to doskonała okazja, aby rozwinąć inteligencję u dziecka. Wiadomo, że dotykając piasku, pobudzane są receptory w rękach małego człowieka, co przyczynia się do kształtowania wrażliwości i zdolności percepcyjnych. Budowanie babek z piasku to ćwiczenie idealne dla sprawności manualnych. Uczy ono precyzji i koordynacji ruchów oraz poznawania otaczającego świata.

Posiadanie własnej piaskownicy na balkonie to dla mnie idealny sposób, aby dać dzieciom możliwość bawienia się w czystym piachu, bez obaw o higienę oraz uciekinierów z osiedlowych placów zabaw. Nie muszę martwić się, że koty będą tam przesiadywały lub skrywały się w nim różnego rodzaju niechciane insekty. To również pozwala mi mieć chwilę odpoczynku i zadbać o siebie, gdy moje dzieci relaksują się na powietrzu. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala odnaleźć harmonię pomiędzy czasem sprawowanej opieki i potrzebami całej rodziny.

Autorka

Teksty

Hej! Jestem Agnieszka i moją pasją jest wspieranie rozwoju dzieci. Pomagam rodzicom lepiej rozumieć potrzeby ich pociech i radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Wierzę, że z odrobiną wiedzy, cierpliwości i miłości, możemy stworzyć szczęśliwe dzieciństwo dla każdego malucha.